aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Podpisano umowę na dofinansowanie wozu strażackiego dla OSP ze Strzyżowic

23.05.2018

 

17 maja w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gotartowicach w Rybniku odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie wozu strażackiego dla OSP ze Strzyżowic.

Umowę na ręce zastępcy wójta Gminy Psary Marty Szymiec w imieniu samorządu województwa przekazali Marszałek Wojciech Saługa i Wicemarszałek Stanisław Dąbrowa. Zakupiony w ubiegłym roku samochód ratowniczo-gaśniczy otrzymał dotację w wysokości 438.000 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wartość Projektu pn. „Zakup samochodu specjalistycznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżowicach” to 851.791.00 zł. Celem jest lepsze wyposażenie jednostki OSP w Strzyżowicach w sprzęt niezbędny do przeciwdziałania
i usuwania skutków klęsk żywiołowych, co jednocześnie przyczyni się m.in. do:
- obniżenia funkcjonowania jednostki OSP w Strzyżowicach poprzez zmniejszenie wydatków
na paliwo i ograniczenie kosztów napraw przestarzałego wozu bojowego w wyniku zakupu nowego pojazdu,
- poprawy poziomu bezpieczeństwa pracy członków doposażonej jednostki,
- poprawy poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego mieszkańców powiatu, gminy


Warto wspomnieć, że  wóz strażacki kosztował psarski samorząd tylko 13.000 zł., bowiem poza dofinansowaniem z RPO gmina uzyskała również wsparcie finansowe z budżetu województwa, budżetu państwa w formie dotacji celowej oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Wróć