aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Ruszył remont w budynku remizy OSP w Preczowie

28.03.2018

W marcu rozpoczęto prace remontowe związane z aranżacją sali bankietowej i montażem systemu klimatyzacji w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Preczowie.

Podczas dotychczasowych prac skuto stare tynki ze ścian i rozpoczęto układanie płytek. W sali bankietowej zdemontowano stary sufit i rozpoczęto montaż nowego.

W ramach przedsięwzięcia wykonana zostanie modernizacja sali bankietowej o powierzchni 222 m². Na ścianach wykonane zostaną gładzie gipsowe, które następnie będą pomalowane farbami lateksowymi. W miejscu podwieszanego sufitu kasetonowego pojawi się podwieszany sufit z płyt gipsowo-kartonowych. W sali powstanie nowa instalacja elektryczna, oświetlenie i nagłośnienie. Zostanie również zamontowany projektor multimedialny z ekranem, a na scenie pojawią się kotary.

Niezwykle ważnym elementem inwestycji jest montaż systemu klimatyzacji. W budynku remizy OSP odbywają się spotkania z mieszkańcami, koncerty oraz zajęcia Gminnego Ośrodka Kultury, dlatego też dotychczasowy brak klimatyzacji stanowił duży problem.

Ponadto przedsięwzięcie przewiduje modernizację kuchni, spiżarni i magazynu podręcznego. W pomieszczeniach tych zostaną wymienione istniejące wykończenia ścian i posadzek oraz zostaną skute stare płytki.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma INFOPOL GAZ Marlena Handel-Szczerba z Bytomia, a jego koszt wynosi 347 891, 68 zł. Zgodnie z umową prace potrwają do 29 czerwca.

Wróć